Loop-componenten delen met externen in Teams

Samenwerken met mensen buiten je organisatie voelde in Teams soms als werken met de handrem op. Om een bestand of een live lijstje te delen met een klant of leverancier, week je vaak uit naar e-mail of een gedeeld kanaal. Microsoft maakt het nu mogelijk om bestanden en Loop-componenten rechtstreeks te delen met externe deelnemers in chats.

Bijgewerkt op 20 oktober 2026. Microsoft rolt het delen van bestanden en Loop-componenten met externen uit in 1:1-chats, groepschats en vergaderchats, met een planning rond november 2026. Het werkt alleen in chats waar het ondersteund is en als je beheerder extern delen toelaat; het kan dus zijn dat je het nog niet ziet.

Wat verandert er?

Waarom is dit handig?

Vooral Loop-componenten maken het verschil. Je vult tijdens een vergadering met een leverancier samen een agenda in of werkt een takenlijst bij. Geen Word-documenten meer heen en weer mailen, maar één live versie waar iedereen meteen in kan werken.

Voor beheerders

Tips voor gebruikers


Meer over Teams