Distributiegroepen migreren met PowerShell

De belangrijkste reden om distributiegroepen naar Exchange Online te verhuizen, ook in een hybride omgeving: het beheer bij de eigenaars leggen in plaats van bij IT. In dit artikel zet je een gesynchroniseerde groep stap voor stap om naar een cloudgroep met PowerShell.

Bijgewerkt op 20 oktober 2026. De stappen gebruiken de huidige Exchange Online PowerShell-module en Microsoft Entra Connect Sync. Microsoft biedt ook een manier om de bron van gesynchroniseerde groepen naar de cloud te verplaatsen. Controleer of die al beschikbaar is voor je tenant voor je deze handmatige werkwijze kiest.

Voorbereiding

Stap 1: de groep exporteren

Bewaar alle eigenschappen en leden. Het LegacyExchangeDN heb je later nodig als X500-adres, zodat oude antwoorden en adressen in de cache van Outlook blijven werken.

Get-DistributionGroup -Identity "Sales" |
  Select-Object Name,DisplayName,Alias,PrimarySmtpAddress,LegacyExchangeDN,ManagedBy,RequireSenderAuthenticationEnabled,@{n='EmailAddresses';e={$_.EmailAddresses -join ';'}} |
  Export-Csv C:\Temp\Sales-props.csv -NoTypeInformation

Get-DistributionGroupMember -Identity "Sales" -ResultSize Unlimited |
  Select-Object Name,PrimarySmtpAddress |
  Export-Csv C:\Temp\Sales-members.csv -NoTypeInformation

Stap 2: de nieuwe groep aanmaken met een prefix

Maak de groep in Exchange Online aan met een tijdelijke naam, bijvoorbeeld met de prefix NEW_, en een tijdelijk adres op je onmicrosoft.com-domein.

New-DistributionGroup -Name "NEW_Sales" -Alias "NEW_Sales" `
  -PrimarySmtpAddress "NEW_Sales@contoso.onmicrosoft.com" `
  -ManagedBy "eigenaar@contoso.com"

Stap 3: leden en eigenaars toevoegen

Import-Csv C:\Temp\Sales-members.csv | ForEach-Object {
  Add-DistributionGroupMember -Identity "NEW_Sales" -Member $_.PrimarySmtpAddress
}

Neem ook andere instellingen over, zoals wie naar de groep mag mailen (AcceptMessagesOnlyFrom) en of externe afzenders toegelaten zijn (RequireSenderAuthenticationEnabled).

Stap 4: de oude groep weghalen

  1. Verwijder de groep in je lokale Active Directory, of verplaats ze naar een OU die niet gesynchroniseerd wordt.
  2. Start een synchronisatie op je Entra Connect-server:
Start-ADSyncSyncCycle -PolicyType Delta

Controleer daarna in Exchange Online dat de oude groep echt weg is.

Stap 5: naam en adressen overzetten

Pas nu kun je het oorspronkelijke adres toekennen aan de nieuwe groep. Voeg ook het X500-adres toe met de waarde van het oude LegacyExchangeDN.

Set-DistributionGroup -Identity "NEW_Sales" -Name "Sales" -DisplayName "Sales" `
  -Alias "Sales" -PrimarySmtpAddress "sales@contoso.com"

Set-DistributionGroup -Identity "Sales" `
  -EmailAddresses @{Add="X500:/o=Contoso/ou=Exchange Administrative Group (FYDIBOHF23SPDLT)/cn=Recipients/cn=sales"}

Had de oude groep nog andere adressen (aliassen)? Voeg die ook toe. Stuur daarna een testbericht van binnen en van buiten de organisatie.

Het beheer delegeren

De eigenaar die je met -ManagedBy instelde, beheert de groep nu zelf. Dat kan via myaccount.microsoft.com > Groepen, via Outlook op het web of via het adresboek in de klassieke Outlook.

Groepen openen als gebruiker
Overzicht van je groepen
Een groep openen om leden te beheren
Een lid toevoegen aan de groep

Meer over 365 algemeen